Selülite Karşı Mezoterapi Uygulaması

0
81

Kadınlar selülitten ve kilolardan kurtulmak istedikleri zaman mezoterapiye başvuruyorlar.

Diyet ve egzersizle birlikte uygulandığında istenilen sonucu veren mezoterapi, 1952 den bu yana kullanılıyor. Kilo vermeye, selülite ve saç dökülmesine karşı etkili yöntem, cilt yaşlanması, bölgesel yağ erimesi, yara izlerinin tedavisinde…

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi; kelime olarak orta deri tedavisi anlamına gelmektedir. Mezoterapinin temeli, tedavi edilecek bölgeye 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğneler kullanılarak çok küçük miktarlarda ilaçları lokal olarak enjekte etmeye dayanan tamamen tıbbi bir eylemdir. Mezoterapi, uzun zamandan beri estetik tıpta en sık talep konusu olan lipodistrofi veya selülit konusunda en seçkin tedavi biçimini oluşturmaktadır.

Fransa’ da ortalama 15.000 doktor, günde 60.000 den fazla hastayı mezoterapi yöntemi ile tedavi etmektedir. Uluslararası Mezoterapi Derneği’ne üye olan Avrupa, Afrika ve Güney Amerika’da 14 ülkede yöntem başarı ile uygulanmaktadır.

Mezoterapi ilaçları, endikasyona göre değişen çeşitli ilaç karışımları 5-10 dakika gibi bir süre içerisinde deri altına enjekte edilir.

Vücut Mezoterapi hangi durumlarda uygulanır?

Bölgesel incelme ve sıkılaşma amacıyla

Çatlak-stria tedavisi

Vücut leke tedavisi

Lipoliz tedavisi

Selülit tedavisi

Ergenlik ve hamilelikte oluşan çatlaklar

Mezoterapi

Selülit için Mezoterapi

Mezoterapi seans aralıkları minimum 1 hafta olmalıdır. Bir seansta enjekte edilen ilaç dozu 10 cc’yi aşmamalıdır. Mezoterapide ortaya çıkan yan etkiler genellikle seans aralığı ya da dozaja dikkat edilmedi ise görülmektedir.

Selülit; Cilt altı yağ dokusunun, bağ dokuları arasında sıkışıp kalmasıyla ortaya çıkan ve ciltte portakal kabuğu görüntüsüyle kendini belli eden bir rahatsızlıktır ve MEZOTERAPİ, selülitin tıbbi yani ilaçla tedavisidir.

Mezoterapi, Sellüliti başarıyla tedavi ettiği gibi uygulanan kişide konturları düzeltir ve de belirgin bir incelme sağlar. Karın ve bacakardaki çatlaklarda toparlanma ve sıkılaşma etkisidir. Cildinizin biolojik yaşında ise en az 5 yıllık bir gençleşme ve canlılık sağlar.

Selülit; tedavisinde Mezoterapi kişinin durumuna göre 4 ile 10 seans arasında uygulanır. Bu amaçla kullanılan ilaçlar cilt altına çok küçük ve ince bir iğne ile enjekte edilerek (Bacak, üst kol, sırt, basenler, bel ve karın bölgesi vs. gibi) Cildin düzgün, pürüzsüz ve daha canlı bir hale gelmesini ve de toparlanmasını sağlar.

Aynı zamanda tedavi edilen bölgelerde 1 ile 3 beden arasında incelme sağlamak mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here