PRP Tedavisi ne zaman etki eder?

0
32

PRP, uygulandığı anda etki eden ve genel cilt sağlığı bağlamında olumlu değişimlere hemen sebep olmaya başlayan bir uygulamadır. Cilt üzerinde olumlu etkiler ilerleyen seanslarda artarak devam eder. Ortalama 2-4 ay arası süreçte maksimum etki gözlenir.

PRP’nin Etkisi Ne Kadar Süre Devam Eder?

Bu tedavi ile elde edilen gözle görülür gençleşme etkisi; kişiden kişiye cilt yapısına bağlı olarak değişebilmekle beraber 8 – 12 ay arası sürebilmektedir. Bu noktada cildin doğal yaşlanma sürecini de göz önünde bulundurmak gerekir. Yapılan PRP tedavisinin etkisini tamamen kaybetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak cildin doğal yaşlanma sürecinin sürekli olarak devam ettiğini unutmamak gerekir.

Bu paragrafta bahsedilen etki PRP’nin cilt gençleştirme çerçevesindeki etkisidir. Yara izi, akne izi, akne skarı tedavisinde diğer tedavilerle kombine edilerek uygulanan PRP kalıcı etki göstermektedir. Çatlak (stria) tedavisinde de PRP tedavisinin etkileri kalıcıdır.

PRP Tedavisinin Etkisini Arttırmak veya Uzatmak Mümkün müdür?

Bunun için alınabilecek küçük ama etkili önlemler mevcuttur :
– Sıkılaştırıcı, cilde nem kazandırıcı ve antiaging özelliği olan kremler kullanmak.
– Cilt bakımına özen göstermek ve doktorunuzun önerdiği kaliteli bakım ürünleri kullanmak.

PRP Tedavisi Ne Zaman Tekrar Edilmelidir?

Cilt gençleştirme amaçlı PRP tedavisi, her sene tekrar edilmesi tavsiye edilen bir uygulamadır. Diğer bir çok cilt gençleştirme uygulamasında olduğu gibi tekrar seansları uygulamanın etkisini artıracak ve cilt sağlığı ve kalitesinin artmasını sağlayarak, ilerde oluşabilecek cilt sorunları için de önlem niteliği taşıyacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here