Ozon Faydaları

0
8

Ozon, oksijen atomundan meydana gelen ve sabit olmadığı için hızlı bir şekilde oksijene dönüşen bir gazdır.

Ozon kişiler için faydalı bir gazdır. Ozon faydalarını sayacak olursak, ilk olarak çok güçlü bir dezenfektan olduğundan bahsedebiliriz. Gerek meyve ve sebzelerin, gerek mutfak gereçlerinin, gerekse de kişisel temizlik açısından ozonlu su kullanılması dezenfeksiyonu tam olarak sağlamaktadır. Birçok hastalığın iyileşme sürecinde etkili rol oynamaktadır. Dolaşımı güçlendirir, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı vücut direncini arttırır, kalp hastalıklarına iyi gelir, cilt hastalıklarının iyileşme sürecini hızlandırır, cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar, kırışıklıklara iyi gelir, yenilenmiş ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlar. Bunun dışında da birçok hastalık için tamamlayıcı tedavi olarak kullanılır. Kişiyi güneşin zararlı ışınlarından koruması da güçlü faydalarından biridir. Ozon kullanımı sonucu vücutta oksijen seviyesinin artması, sağlık için gerekli olan oksijenin tüm vücutta daha yeterli bir şekilde kullanımını da fayda sağlamaktadır.

Ozon tedavisi yaygın bir tedavi şeklidir. Tedavi şekilleri; kas içine veya eklemlere enjekte edilerek, bağırsak yoluyla emilerek, ozonlu su ve ozonlu yağ kullanılarak yapılabilmektedir. Kullanılacak olan bölge ve hastalığa göre tedavi şekli seçilerek kişiye uygulanır.

Birçok kişi tarafından kullanılan ozon tedavisi yaygın olarak cilt için kullanılmaktadır. Çoğu cilt bakım merkezinde ozon tedavisi uygulanmaktadır. Genel olarak ozonlu yağ kullanımı ile tedavi yapılmaktadır. Fakat cilt bakım merkezlerinde yapılacak tedaviyi seçerken önemli noktalardan birisi ozon tedavisi yapan kişilerin, işinde uzman ve bu tedaviyi yapmaya yetkisi olmasıdır. Uzman olmayan kişilere bu tedaviyi yaptırmak, istenmeyen sonuçlara neden olabilir. O nedenle mutlaka bu konu üzerinde emin olunmalıdır.

Ozon çok hızlı bir şekilde etkili olup, az miktarda kullanılması bile yeterlidir. Güvenilir bir gaz olup, çevreye zararı yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here