Dolgu uygulamaları

0
33

Dolgu veya dolgu uygulamaları cildin altına kırışıklık, sarkma, izleri gidermek ve şekil vermek için verilen geçici, yarı kalıcı veya kalıcı maddelere denir. Yıllar içerisinde ciltte elastik lif, kollajen lif, yağ tabakası ve hyaluronik asitin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışmalar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yüzün orta ve alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıklarda dolgu enjeksiyonu başarıyla kullanılabilir. Dolgu enjeksiyonu dudağa daha dolgun ve genç görünüm sağlamak, ciltteki derin yara ve akne izlerini gidermek için de kullanılabilmektedir.

Dolgu nasıl etkili olur?

Dolgu maddesi ince bir iğneyle düzeltilecek alana enjekte edilir. Jel kırışıkların altını doldurur ve kırışıklığı düzeltir. Yüzdeki sarkmalarda yüze hacim vererek sarkmayı giderir. Ayrıca hyaluronik asit ciltte kollajeni arttırdığı bilinen maddelerdir. Ciltte yenilenme meydana geldiği için dolgu maddesi eridikten sonra bile uygulanan bölge ilk haline göre çok daha iyi gözükmektedir.

Dolgu kimlere uygulanabilir?

Dolgu herkese uygulanabilir.

Dolgu kimlere uygulanmaz?

Hamile, emziren annelere, cildinde enfeksiyon ve iltihap olanlara, dolgu maddelerine duyarlılığı olduğu bilinen kişilere uygulanmaz.

Hangi bölgeler dolgu enjeksiyonu ile tedavi edilebilir?

Yüzdeki sarkmanın giderilmesi Elmacık kemiklerini belirginleştirmek Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık (Nasolabial çizgiler) Ağız kenarından çeneye doğru uzanan sarkma çizgisi Dudak şekillendirmek, dolgunlaştırmak Dudak etrafındaki kırışıklıklar Kaşa şekil vermek Çene hattını düzeltmek Burun kaldırmak, şekillendirmek Kaş arasındaki çizgiler Akne ve yara izlerinin giderilmesi

Dolguda hangi maddeler kullanılır?

dudak dolgusuHyalüronik asit tüm dünyada giderek popülaritesi artan etkin ve şu an için en güvenli dolgu maddeleridir. Hyaluronik asit içeren dolgular tüm yüzde sarkmayı gidermek amaçlı kullanılabilir. Ayrıca burun yanak çizgisi, dudaktan çeneye inen sarkma çizgisi, bozulan çene hattı, düşen yanakları kaldırmakta başarı ile kullanılabilirler. Diğer cilt yenileme teknikleri ile birlikte kişinin cilt yaşı ve görüntüsü 5-10 yaş geriye alınabilir. Hyaluronik asitli dolgular dudaklara hakim ve dolgunluk verirken ağız ve burun çevresindeki kırışıklarda etkili olabilmektedir.

Dolgu uygulaması ne kadar süre alır?

Dolgu enjeksiyonu 20- 30 dakika sürmektedir. Dolgu uygulamasında acı hissedilir mi? Dolgu uygulaması öncesi anestezik krem sürülür. Bu yüzden işlem sırasında acı fazla hissedilmez. Ayrıca anestezik madde içeren özel dolgular işlemin hissedilmemesini sağlar Dolgu tedavisinin sonuçları ne zaman görülür? Dolgu yapıldıktan hemen sonra sonuçlar görülür. Ancak dolgunun asıl görüntüsü bir ay sonra ortaya çıkar.

Dolgu tedavisinin etki süresi ne kadardır?

Kalıcılık süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte maddesinin yapılış teknolojisine göre 6- 18 ay kadardır. Cilt yenilemesi yaptığı için dolgu erise bile cilt eskisine nazaran daha iyi gözükür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here