Dolgu işleminden önce nelere dikkat edilmelidir?

0
30

Dolgu veya dolgu uygulaması öncesinde aspirin ve ağrı kesiciler, kan sulandırıcı ilaçlar, yeşil çay, gingko, sarımsak, ginseng, ekinezya, balık yağı, vitamin C ve vitamin E kullananlarda morarma riski yüksektir. Eğer mümkünse tedaviden 5-7 gün önce bu ilaçların alınmamasında fayda vardır Dolgu işleminden sonra nelere dikkat edilmelidir? Tedavi sonrası bir kaç gün aşırı sıcak (banyo, güneşlenmek, solaryum gibi), aşırı egzersiz, aşırı mimik hareketlerinden kaçınmak gerekir.Yatarken sırtüstü pozisyonda kalmaya çalışılmalıdır.

Dolgu enjeksiyonlarıne kadar süre iş ve sosyal yaşamı etkiler?

Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Nadiren geçici olarak morarma ve kızarıklık görülebilir. Morluklar makyajla kapatılabilir.

Dolgu uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Tüm kalıcı olmayan dolgularda olduğu gibi geçici olarak kızarıklık, şişme, ağrı, morluk veya dolgu bölgesinde hassasiyet görülebilir. Yan etkilerde düzelme cilde ve dudaklara enjeksiyondan sonra ortalama bir haftada gerçekleşir. Çok nadiren herpes tetiklenmesi, damar tıkanıklığı ve cilt enfeksiyonları meydana gelebilir.

Dolgu uygulaması bazen etkisiz olabilir mi?

Dolgu uygulamaları her zaman etkili olur. Ancak bazen yapılan madde miktarı yeterli olmayabilir. Kırklı yaşlarda birine sarkma ve kırışıklık gidermek için 1-3 tüp yeterli olurken altmış yaşında birine 4-8 tüp gerekebilir. Gerekli sayıda tüp açılmayan hasta sonuçları yetersiz görebilir. Ayrıca kullanılan dolgu maddesinin yoğunluğu ve kalitesi sonuçları etkiler. Örneğin elmacık kemiği yapılırken yoğun hacimli dolgu yerine ince yapılı dolgu kullanılırsa istenilen sonuç alınamaz.

Dolgu diğer cilt yenileme yöntemleri ile birlikte kullanılabilir mi?

Dolgu cilt yenileyen lazer, radyofrekans, fokuslu ultrason, PRP işlemlerinden sonra yapılarak işlemlerin sarkma, kırışıklık ve iz tedavilerindeki etkilerini artırır. Hyaluronik asitli dolgular ısıveren işlemlerden sonra yapılmalıdır. Önce yapılırsa erir. Dolgu sonrası mezoterapi yapılarak dolguların ekinliği artırılır. Botoks öncesi veya sonrası dolgu yapılarak çok daha iyi sonuçlar sağlanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here